Normální velikost písma Zvětšit písmo Vytisknout

Kalendář akcí
Hlavní strana » Katalog » Sociální služby města Havlíčkova Brodu » Domov se zvláštním režimem 

Sociální služby města Havlíčkova Brodu

Domov se zvláštním režimem

Poskytovatel
Název:Sociální služby města Havlíčkova Brodu
Sídlo:Reynkova 3643, 580 01 Havlíčkův Brod
Telefon:569 433 757
E-mail:ssmhb@ssmhb.cz
Web:www.ssmhb.cz
Služba - kontakty
Typ služby:§ 50 - Domov se zvláštním režimem
Adresa:Reynkova 3643, 580 01 Havlíčkův Brod [Zobrazit na mapě]
 
Vedoucí služby:Bc. Magdalena Kufrova
Telefon:569 420 837
Email:kufrova@ssmhb.cz
 
Kontaktní osoba:Bc. Petra Moravcová DiS
Telefon:
Email:
 
Telefon:569 433 757
E-mail:socialni@ssmhb.cz
Forma poskytování:pobytová
Primární cílová skupina:Osoby nad 65 let věku převážně s trvalým bydlištěm v regionu Havlíčkův Brod, kteří onemocněli stařeckou, Alzheimerovou demencí či jiným typem demence.
Věková kategorie:osoby starší 65 let
Kapacita služby:24 uživatelů
Provozní doba:nepřetržitě
Bezbariérovost služby:služba je poskytována v bezbariérovém prostředí
Úhrada za poskytování služby:dle platného sazebníku služeb
Působnost v lokalitě:Kraj Vysočina (region Havlíčkův Brod)
Podmínky pro poskytnutí služby:- soulad s cílovou skupinou
- volná kapacita
Podmínky pro neposkytnutí služby:Nedostatečná kapacita služby, zdravotní stav osoby - akutní zdravotnická péče, stálý lékařský dohled, žadatel nepatří do cílové skupiny, nebo žádá o službu, kterou zařízení neposkytuje.

Poslání služby

Posláním služby domov se zvláštním režimem je v příjemném prostředí a důstojných podmínkách zabezpečit seniorům, kteří onemocněli stařeckou, Alzheimerovou či jiným typem demence, jejich individuální specifické potřeby např.: v oblasti hygieny, péče o vlastní osobu, stravování, ubytování a také v dalších oblastech dle dojednané spolupráce v rámci služby.

Stručná charakteristika služby:

Služba je poskytována v budově domova pro seniory. Budova je vybavena kuchyní, prádelnou, rehabilitací. Každé obytné podlaží pro uživatele je vybaveno centrální koupelnou, kuchyňkou, klubovnou, provozní místností pro personál. V přízemí sídlí vedení organizace, dále jsou zde umístěny terapeutické dílny, kaple, zasedací místnost.

Ubytování poskytujeme v dvoulůžkových nebo čtyřlůžkových pokojích s bezbariérovým sociálním zařízením. Pokoje jsou vybaveny nábytkem. Ubytování poskytujeme s důrazem na práva uživatelů na soukromí, na důstojnost, na možnost volby. Poskytujeme též praní prádla, žehlení a úklid. Uživatelé mají možnost navštěvovat knihovnu, bufet, kadeřnictví, pedikúru, rehabilitaci, klubovny, které jsou vybaveny televizí a videem.

Stravování poskytujeme pětkrát denně v souladu se zdravou racionální výživou. Uživatel má možnost výběru základních diet dle aktuálního zdravotního stavu.

či o klienta zajišťují pracovníci sociální péče, kteří poskytují klientovi pomoc péči zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, aktivizační činnosti.

Zdravotní péče o uživatele je zajišťována zdravotními sestrami, které poskytují odborné zdravotní výkony. Lékařskou péči zajišťuje smluvní registrovaný lékař dvakrát v týdnu. Do zařízení dále pravidelně dochází psychiatr a psycholog. Poskytujeme též rehabilitaci na základě indikace lékaře přímo v budově domova pro seniory.

Odbornou sociální péči jako například pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitosti zajišťují sociální pracovníci.

V domově pro seniory nabízíme možnost blízkým osobám našich uživatelů ubytování v hostinských pokojích (za úhradu).